Ori Toz İçecek Kızılay Soda Uludağ Soda Sırma Soda KArali Çay Çaykur Çay Miston Çay Kurukahveci Mehmet Efendi Nildem Çay Pekşeker Nescafe Balküpü Şeker

Image

Karagöl Beyaz Peynir 1 Kg


  • Ürün Adı: Karagöl Beyaz Peynir 1 Kg
  • Ürün Kodu krglbyz

Fiyat : 0,00 TL


Karagöl Beyaz Peynir 1 Kg

Peynir süt ürünleri arasında besin değeri en yüksek olanıdır protein minerler ve vitaminler gibi esansiyel maddeler bakımından zengin bir kaynaktır. A B ve E vitaminleri kalsiyum ve fosfor içerir. Peynir protein açısından sütle aynı gereksinimi karşılayacak değerdedir. Özellikle beyaz peynir ve lor protein açısından zengindir. 100 gram peynir yetişkin bir insanın günlük mineral ihtiyacını karşılar. Peynir kolay hazmedilir ve diğer gıdaların hazmolmasına yardımcı olur. Bu özelliği nedeniyle de sofraların baş tacıdır.

Beyaz Peynir; Türkiye`de en çok tüketilen bir peynir çeşididir. Türkiye`nin her yöresinde yapılmasına rağmen Trakya`daki peynirler arasında; Biga, Ezine, Edirne`de üretilen peynirler en ünlüleridir. Genellikle koyun ve inek sütünden kültürlü ve klasik olarak üretilmektedir. Klasik olan peynirler dört ay ile on iki ay arasında olgunlaştırılmaktadır.

Karagöl Çiftliği; Peynirci Amca ünvanlı Nedim ve Selim MADEN kardeşler tarafından 1991 tarihinde kurulmuştur. Sakarya`da mütevazi bir üretim ile sektöre giren Karagöl Çiftliği; sistemli ve istikrarlı büyüyerek 2001 yılında tesislerini Sakarya`ya taşımıştır. Türkiye`nin Yöresel Lezzeti slogan her geçen gün büyümesini sürdüren Karagöl Çiftliği, Söğütlü / SAKARYA`daki kendi tesislerinde zengin peynir çeşitlerini kalite ve doğal lezzetleriyle damaklara taşımaya devam ediyor. 

Karagöl Beyaz Peynir toptan peynir fiyatları seçeneği ile peynir ve süt ürünleri caytoptancisi.com online satış sitemizden müşterilerimize sunulmaktadır.

Bu ürün hakkında yorum yapılmadı
ilk yorumu siz yapın
Adınız :
Mail Adresiniz :
Mesajınız :