Ori Toz İçecek Kızılay Soda Uludağ Soda Sırma Soda KArali Çay Çaykur Çay Miston Çay Kurukahveci Mehmet Efendi Nildem Çay Pekşeker Nescafe Balküpü Şeker

Image

Karagöl Dil Peyniri 500 gr


  • Ürün Adı: Karagöl Dil Peyniri 500 gr
  • Ürün Kodu krgldil500

Fiyat : 0,00 TL


Karagöl Dil Peyniri 500 Gram

Karagöl Dil Peyniri; dile benzemesi sebebiyle bu ismi almıştır. Genellikle taze tüketilen tuzsuz liflere ayrılabilen bir peynirdir. Dil peyniri olgunlaşmamış gravyeri andırır. Türkiye`nin hemen hemen her bölgesinde üretilir. Bolu ve Adapazarı, Dil peyniri üretiminde öne çıkan şehirlerimizdendir. Kahvaltı sofralarınızda size lezzeti yaşatacak dil peynirini tatlı yapımında da kullanabilirsiniz.

Dil peyniri taze tüketilen ve kolayca liflere ayrılan bir peynir türüdür. Geçmişi Osmanlı Dönemine dek uzanan dil peynirinin Türk Mutfaklarındaki yeri de bir o kadar eskidir. Mandıralarda özel inek sütünden işlenerek, kaşar peyniri yapımına benzer şekilde üretilir. Dil peynirinin telemesi haşlama aşamasından sonra, kaşara oranla daha yumuşak hazırlanır. Yumuşaklığını yorulma aşamasında içine tuz katılmamasına borçlu olan dil peyniri, teleme işlemini takiben özel yapım uzun çıtalardan oluklar bulunan bir tahta üzerine konur.

Karagöl Çiftliği; Peynirci Amca ünvanlı Nedim ve Selim MADEN kardeşler tarafından 1991 tarihinde kurulmuştur. Sakarya`da mütevazi bir üretim ile sektöre giren Karagöl Çiftliği; sistemli ve istikrarlı büyüyerek 2001 yılında tesislerini Sakarya`ya taşımıştır. Türkiye`nin Yöresel Lezzeti slogan her geçen gün büyümesini sürdüren Karagöl Çiftliği, Söğütlü / SAKARYA`daki kendi tesislerinde zengin peynir çeşitlerini kalite ve doğal lezzetleriyle damaklara taşımaya devam ediyor.

Karagöl Dil Peyniri toptan peynir fiyatları seçeneği ile peynir ve süt ürünleri caytoptancisi.com online satış sitemizden müşterilerimize sunulmaktadır.

Bu ürün hakkında yorum yapılmadı
ilk yorumu siz yapın
Adınız :
Mail Adresiniz :
Mesajınız :