Ori Toz İçecek Kızılay Soda Uludağ Soda Sırma Soda KArali Çay Çaykur Çay Miston Çay Kurukahveci Mehmet Efendi Nildem Çay Pekşeker Nescafe Balküpü Şeker

Image

Karagöl Eski Kaşar Kars 1 Kg


  • Ürün Adı: Karagöl Eski Kaşar Kars 1 Kg
  • Ürün Kodu krgleskkşr

Fiyat : 0,00 TL


Karagöl Eski Kaşar Kars Kaşarı 1 Kg

Eski Kaşar Peyniri; genellikle Kars yöresinde koyun sütünden üretilmektedir. Marmara bölgesinde inek sütü kullanılarak üretilen bir peynir çeşididir. Genellikle 10 kg. / 12 kg. olarak tekerlek şeklinde üretilen peynirler 6 ve 12 ay bekletildikten sonra satışa sunulan ve aynı zamanda 500 gr. / 600 gr. lık vakumlu ambalajlarda satılmaktadır.

Kars kaşar peyniri, dilimlenebilir yarı sert peynirlerden olup genellikle kahvaltıda tüketilir. İyi bir kaşar peyniri, düzgün kalıplı olmalıdır. Kesilince ufalanmamalı ve eğilip bükülmeye dayanmalıdır. Eski kaşar peynir içinde A,B,D vitaminlerini barındırır. Yoğurt ve süte göre peynirin kalsiyum oranı daha yüksektir.

Yaygın olarak kullanılan sarımtrak renkli bu peynir koyun sütünden yapılır ve olgunlaşma süresine göre de taze kaşar veya eski kaşar adını alır. Kaşar peynir eskidikçe tadı keskinleşir.

Karagöl Çiftliği; Peynirci Amca ünvanlı Nedim ve Selim MADEN kardeşler tarafından 1991 tarihinde kurulmuştur. Sakarya`da mütevazi bir üretim ile sektöre giren Karagöl Çiftliği; sistemli ve istikrarlı büyüyerek 2001 yılında tesislerini Sakarya`ya taşımıştır. Türkiye`nin Yöresel Lezzeti slogan her geçen gün büyümesini sürdüren Karagöl Çiftliği, Söğütlü / SAKARYA`daki kendi tesislerinde zengin peynir çeşitlerini kalite ve doğal lezzetleriyle damaklara taşımaya devam ediyor. 

Karagöl Kars Kaşar Peyniri toptan kaşar peynir fiyatları seçeneği ile peynir ve süt ürünleri caytoptancisi.com online satış sitemizden müşterilerimize sunulmaktadır.

eski kaşar kilo fiyatı :  TL

Bu ürün hakkında yorum yapılmadı
ilk yorumu siz yapın
Adınız :
Mail Adresiniz :
Mesajınız :