Ori Toz İçecek Kızılay Soda Uludağ Soda Sırma Soda KArali Çay Çaykur Çay Miston Çay Kurukahveci Mehmet Efendi Nildem Çay Pekşeker Nescafe Balküpü Şeker

Image

Karagöl Kaşar Peyniri 2 Kg


  • Ürün Adı: Karagöl Kaşar Peyniri 2 Kg
  • Ürün Kodu krglkşr

Fiyat : 0,00 TL


Karagöl Kaşar Peyniri 2 Kg

Kaşar peyniri, dilimlenebilir yarı sert peynirlerden olup genellikle kahvaltıda tüketilir. Türkiye`de ortalama 10-11 lt inek sütünden 1 kg taze kaşar üretilir. Üretildikten kısa bir süre sonra vakumlanarak satışa sunulur. Sarımsı beyaz- sarı renkli, hafif tuzlu bir peynirdir. İyi bir kaşar peyniri, düzgün kalıplı olmalıdır. Kesilince ufalanmamalı ve eğilip bükülmeye dayanmalıdır. Taze kaşarda önemli nokta görüntü ve lezzettir. Bu kıvrılma esnasında peynirçatlamıyorsa eksik süt kullanılmadan üretilmiş demektirve makbuldür. Kaşar peynir içinde A,B,D vitaminlerini barındırır. Fosfor, kalsiyum, çinko, magnezyum gibi mineraller yönünden zengindir. Kemik erimesi, ülser, diş çürüğü, kronik bronşit gibi hastalıkları önler. Mide rahatsızlıklarını giderir. Sindirim sistemini düzene sokar. Tansiyonu düşürür. Mikrobik enfeksiyonlara karşı etkilidir.

Yaygın olarak kullanılan sarımtrak renkli bu peynir koyun sütünden yapılır ve olgunlaşma süresine göre de taze kaşar veya eski kaşar adını alır. Kaşar peynir eskidikçe tadı keskinleşir.

Karagöl Çiftliği; Peynirci Amca ünvanlı Nedim ve Selim MADEN kardeşler tarafından 1991 tarihinde kurulmuştur. Sakarya`da mütevazi bir üretim ile sektöre giren Karagöl Çiftliği; sistemli ve istikrarlı büyüyerek 2001 yılında tesislerini Sakarya`ya taşımıştır. Türkiye`nin Yöresel Lezzeti slogan her geçen gün büyümesini sürdüren Karagöl Çiftliği, Söğütlü / SAKARYA`daki kendi tesislerinde zengin peynir çeşitlerini kalite ve doğal lezzetleriyle damaklara taşımaya devam ediyor. 

Karagöl Kaşar Peyniri toptan kaşar peynir fiyatları seçeneği ile peynir ve süt ürünleri caytoptancisi.com online satış sitemizden müşterilerimize sunulmaktadır.

Bu ürün hakkında yorum yapılmadı
ilk yorumu siz yapın
Adınız :
Mail Adresiniz :
Mesajınız :