Ori Toz İçecek Kızılay Soda Uludağ Soda Sırma Soda KArali Çay Çaykur Çay Miston Çay Kurukahveci Mehmet Efendi Nildem Çay Pekşeker Nescafe Balküpü Şeker

Image

Karagöl Kaşkaval Peyniri 1 Kg


  • Ürün Adı: Karagöl Kaşkaval Peyniri 1 Kg
  • Ürün Kodu krglkaşkaval

Fiyat : 0,00 TL


Karagöl Kaşkaval Peyniri

Karagöl Kaşkaval Peyniri; daha çoğunlukla Balkanlarda üretilen Bulgaristan`a ait yarı sert bir peynir çeşididir. Trakya kaşarını andıran, ülkemizde de beğeniyle tüketilen bir peynir çeşididir.

Kaşkaval Peynirinin Faydaları: Kalsiyum ve D vitamini içerir. Ağızda iyi bir şekilde çiğnenerek yenildiğinde ağızda PH değerini arttırarak dişlerin korunmasına yardımcı olur. Uzun süreli tokluk sağlar, sindirimi kolaylaştırır. Mide asitini dengeler. Aynı zamanda uzun süreli tokluk sağlar. Kendine özel tadı vardır.

Sarı rengi ile tanınan Karagöl Kaşkaval Peyniri, özel lezzeti ile müşterilere sunuluyor. Su damlası veya armut şekli verilen torbalarda kurutularak yapılan kaşkaval peyniri, kaşar peynire benzemesi ile öne çıkar. Hafif keskin tadı ile kahvaltıda yenen kaşkaval peyniri çok yönlü kullanılabilir. Sade halde, sıcak ekmekle veya krep ile tüketilebilen kaşkaval peyniri ile nefis omletler de yapılabilir. Az tuzlu yapısı ile özellikle kızarmış ekmekle birlikte servis edilmesi tavsiye edilir. Farklı aroması ile hamur işlerine de katılan Karagöl Kaşkaval Peyniri yüksek oranda kalsiyum içerdiği için çocukların gelişimine de destek olur. Tam yağlı yapıya ve yoğun bir tada sahip olduğu için, makarnalara ve yemek soslarına katılarak da tüketilebilir. 

Karagöl Çiftliği; Peynirci Amca ünvanlı Nedim ve Selim MADEN kardeşler tarafından 1991 tarihinde kurulmuştur. Sakarya`da mütevazi bir üretim ile sektöre giren Karagöl Çiftliği; sistemli ve istikrarlı büyüyerek 2001 yılında tesislerini Sakarya`ya taşımıştır. Türkiye`nin Yöresel Lezzeti slogan her geçen gün büyümesini sürdüren Karagöl Çiftliği, Söğütlü / SAKARYA`daki kendi tesislerinde zengin peynir çeşitlerini kalite ve doğal lezzetleriyle damaklara taşımaya devam ediyor. Kaşkaval peynirinin özellikleri büyük oranda kaşar peynirine benzediği için kullanımı da kaşar peyniri gibi oldukça yaygındır. Kahvaltılık olarak kullanabildiği gibi makarna, pizza gibi İtalyan mutfağı ürünlerinde ve her türlü hamur işinde kullanılabilir. TGK’ne göre 100 gr’ı günlük kalsiyum ihtiyacının % 90 ‘ını karşılar.

Karagöl Kaşkaval Peyniri toptan peynir fiyatları seçeneği ile peynir ve süt ürünleri caytoptancisi.com online satış sitemizden müşterilerimize sunulmaktadır.

Bu ürün hakkında yorum yapılmadı
ilk yorumu siz yapın
Adınız :
Mail Adresiniz :
Mesajınız :