Ori Toz İçecek Kızılay Soda Uludağ Soda Sırma Soda KArali Çay Çaykur Çay Miston Çay Kurukahveci Mehmet Efendi Nildem Çay Pekşeker Nescafe Balküpü Şeker

Image

Karagöl Keş Peyniri 1 Kg


  • Ürün Adı: Karagöl Keş Peyniri 1 Kg
  • Ürün Kodu krglkes

Fiyat : 0,00 TL


Karagöl Keş Peyniri 1 Kg

Keş Peyniri (yoğurt kurusu); Bolu yöresine ait bir peynir çeşididir. Yağsız yoğurttan süzdürülerek tuzlanıp, kurutularak yapılır. Makarnalarda, böreklerde ve çorbalarda rendelenerek yenen uzun ömürlü bir peynirdir. Kuru Keş Ürünü. Keş peyniri, yoğurdun bol tuzlanıp ince bir süzgece aktarılarak suyunun süzülmesinden sonra güneş alan bir duvara asılıp kurutulması ile elde edilir. Yoğurt kurusudur. Çok sert rendelenerek ya da bıçakla kıyarak kullanılabilir. 

Keş Peynir Faydaları: Yüksek oranda kalsiyum içerir, uzun süreli tokluk sağlar.

Karagöl Çiftliği; Peynirci Amca ünvanlı Nedim ve Selim MADEN kardeşler tarafından 1991 tarihinde kurulmuştur. Sakarya`da mütevazi bir üretim ile sektöre giren Karagöl Çiftliği; sistemli ve istikrarlı büyüyerek 2001 yılında tesislerini Sakarya`ya taşımıştır. Türkiye`nin Yöresel Lezzeti slogan her geçen gün büyümesini sürdüren Karagöl Çiftliği, Söğütlü / SAKARYA`daki kendi tesislerinde zengin peynir çeşitlerini kalite ve doğal lezzetleriyle damaklara taşımaya devam ediyor. 

Karagöl Keş Peyniri toptan peynir fiyatları seçeneği ile peynir ve süt ürünleri caytoptancisi.com online satış sitemizden müşterilerimize sunulmaktadır.

Bu ürün hakkında yorum yapılmadı
ilk yorumu siz yapın
Adınız :
Mail Adresiniz :
Mesajınız :