Ori Toz İçecek Kızılay Soda Uludağ Soda Sırma Soda KArali Çay Çaykur Çay Miston Çay Kurukahveci Mehmet Efendi Nildem Çay Pekşeker Nescafe Balküpü Şeker

Image

Karagöl Mihaliç Peyniri 1 Kg


  • Ürün Adı: Karagöl Mihaliç Peyniri 1 Kg
  • Ürün Kodu krglmnymih

Fiyat : 0,00 TL


Karagöl Mihaliç Peyniri

Karagöl Manyas Mihaliç Peyniri; salamura ailesinden olup Balıkesir ve Bursa yöresine ait koyun ve inek sütünden yapılan beyaz renkte gözenekli, pürüzlü ve kabuklu bir peynir çeşididir. 3-4 ay olgunlaştıktan sonra yenir. Osmanlı döneminde hayvancılık yapan göçmen arnavutların önayak olmasıyla 200 senedir üretilen bir peynirdir.

Mihaliç Peyniri aslında oldukça tuzludur, ancak az tuzlusu da özellikle büyük şehirlerde oldukça rağbet görmektedir. Genellikle kahvaltılık olarak tüketilen Manyas peynirinin az tuzlusunun panesi, çok tuzlusunun ise ızgarası çok özel bir lezzete sahiptir. Meşhur susurluk tostunun yapımında kullanılır.

Mihaliç Peynirinin Faydaları: Kalsiyum ve D vitamini içerir. Ağızda iyi bir şekilde çiğnenerek yenildiğinde ağızda PH değerini arttırarak dişlerin korunmasına yardımcı olur. Uzun süreli tokluk sağlar, sindirimi kolaylaştırır. Mide asitini dengeler. Aynı zamanda uzun süreli tokluk sağlar.

Karagöl Çiftliği; Peynirci Amca ünvanlı Nedim ve Selim MADEN kardeşler tarafından 1991 tarihinde kurulmuştur. Sakarya`da mütevazi bir üretim ile sektöre giren Karagöl Çiftliği; sistemli ve istikrarlı büyüyerek 2001 yılında tesislerini Sakarya`ya taşımıştır. Türkiye`nin Yöresel Lezzeti slogan her geçen gün büyümesini sürdüren Karagöl Çiftliği, Söğütlü / SAKARYA`daki kendi tesislerinde zengin peynir çeşitlerini kalite ve doğal lezzetleriyle damaklara taşımaya devam ediyor.

Karagöl Mihaliç Peyniri toptan peynir fiyatları seçeneği ile peynir ve süt ürünleri caytoptancisi.com online satış sitemizden müşterilerimize sunulmaktadır.

Bu ürün hakkında yorum yapılmadı
ilk yorumu siz yapın
Adınız :
Mail Adresiniz :
Mesajınız :