Ori Toz İçecek Kızılay Soda Uludağ Soda Sırma Soda KArali Çay Çaykur Çay Miston Çay Kurukahveci Mehmet Efendi Nildem Çay Pekşeker Nescafe Balküpü Şeker

Image

Porland Porselen Çay Tabağı


  • Ürün Adı: Porland Porselen Çay Tabağı
  • Ürün Kodu porlndçytb

Fiyat : 0,00 TL


Porland Porselen Çay Tabağı 12 Adet

Porland Porselen Kahveci Çay Tabağı 12 adet fiyatıdır. Kahvehane ve çay ocaklarının klasiği haline gelen kırmızı beyaz kahveci tipi porselen çay tabağı.

Ağırlık: 117 gram, Genişlik: 12 cm, Çap: 12 cm, Yükseklik: 26 mm, Ürün içeriği: 12 adet çay tabağı

Porland Porselen Çay Tabağı, düz porselen tabak üzerine dekorlanmıştır (sır üstü dekorlama). Porselen üzerine farklı teknikler kullanılarak çok değişik dekorlar uygulanabilir. Pişirme sıcaklığına göre üç değişik dekorlama tekniği mevcuttur. Sır Üstü Dekorlama En yaygın uygulanan tekniktir. Beyaz mamül üzerine dekor uygulanır ve 750 – 850 0C ısı aralığında pişirilir. Altınlı, platinli dekorlar ile düz altın yaldız, platin veya boya fileli mamüller bu gruba girer.

Sır üstü dekorlanmış mamüllerin özellikle altın yaldızlı ve platinli olanların  elde yıkanması tavsiye edilir. Sır İçi Dekorlama Sır üstü dekorlamaya göre maliyeti daha yüksektir. Dekor sırlı mamül üzerine uygulandıktan sonra 1200 0C civarında pişirilir. Pişirim sıcaklığı yüksek olduğundan dekor sır içine nüfuz etmiştir ve hangi şartlarda olursa olsun silinmesi mümkün değildir. Ancak burada elde edilebilecek renk çeşidi ve renk tonları sınırlıdır. Sır Altı Dekorlama Maliyeti çok yüksek olduğundan porselen sofra eşyasına uygulanması çok nadir görülür. Ön pişirimden sonra mamüle önce dekor uygulanır, sırlama işleminden sonra 1400 0C’de pişirme işlemi gerçekleştirilir. Çok kısıtlı renk uygulamaları mevcuttur.

Kahveci malzemeleri arasında bir kahvehanenin ihtiyaç bulabileceği tüm ürünler yer almaktadır. Kahvehane ekipmanları ve cafeterya malzemeleri için bizi aramadan karar vermeyiniz. Kahvehane, kıraathane malzemeleri caytoptancisi.com online satış sitemizden müşterilerimize sunulmaktadır.

Bu ürün hakkında yorum yapılmadı
ilk yorumu siz yapın
Adınız :
Mail Adresiniz :
Mesajınız :