Ori Toz İçecek Kızılay Soda Uludağ Soda Sırma Soda KArali Çay Çaykur Çay Miston Çay Kurukahveci Mehmet Efendi Nildem Çay Pekşeker Nescafe Balküpü Şeker

Image

Tirebolu 42 Çayı 1000 Gr


  • Ürün Adı: Tirebolu 42 Çayı 1000 Gr
  • Ürün Kodu 030011000

Fiyat : 0,00 TL


Tirebolu 42 Çayı 1000 Gr
 
Adını Hüseyin Avni Bey’in kurduğu 42. Alay’dan alan “Tireboli 42”; Giresun yöresinin en meşhur siyah çayına da ismini vermektedir. Giresunda yetişen ve bazı çayseverler tarafından Türkiye’nin en kaliteli çayı olarak gösterilen Tirebolu 42 Çayı 1000 gramlık ambalajında çayseverlere sunulmaktadır. Tirebolu çayında önemli bir detay diğer çaylardan ayıran fark, Tirebolu’da sınırlı bir üretim alanında üretilen çayın halen geleneksel 2 buçuk yaprak yöntemiyle toplanmasıdır. El ile çay filizinin ucundaki en taze 2 yaprak ve ucunda açmak üzere olan yarım yaprak koparılarak toplanan bu çayın lezzeti aroması, iklim koşullarıyla da alakalıdır.
 
Giresun’da, sahilden 2 bin metre yukarılarda yetiştirilen çayın, yıllık güneşlenme ve yağmur oranının dengeli olması çayın yıkanmışlık oranını azaltıp ve bu da o bölgede yetişen çayın aromasının daha yüksek olmasını sağlıyorş. Yetiştirilen bölgenin otoyola ve yaşam merkezine uzak olması kötü etkenlere maruz kalmaması  temiz ve organik kalabilmesini sağlamaktadır.
 
TİREBOLU ÇAY SANAYİ firmasının ürettiği Karadenizin meşhur 42 Nolu Tirebolu Çayı Giresun`un Tirebolu Yılgın bölgesinde üretilmektedir. Tadı ve kokusu ile çay severler için farklı bir yeri olan Giresun Tirebolu 42 Numaralı Çay, 2,5 yapraktan üretilen özel bir siyah çay çeşididir. Rize dışında güneş görerek yetiştiği için buruk bir tada sahip Tirebolu 42 Çayı kaçak çay olarak bilinen Seylan çayına alternatif gösteriliyor.
 
İşletme ve ofis çay ihtiyaçlarınız için caytoptancisi.com toptan çay fiyatlarında en uygun çözümleri size sunmaktadır.

Bu ürün hakkında yorum yapılmadı
ilk yorumu siz yapın
Adınız :
Mail Adresiniz :
Mesajınız :